Wsiąknąć i zapomnieć o czasie

Jest takie miejsce na ziemi, o którym czas zapomniał. Gdzieś zapodziały się wszystkie zegarki, życie zwolniło swoje tempo, a każdy dzień wygląda niemalże tak samo. Ludzie tu nader często zawieszają wzrok w przestrzeni. Nie wiadomo na co patrzą. Nie wiadomo czy to zaduma czy może czyste lenistwo. Może obserwują kolory, których wszędzie pełno, bo tu kwiaty kwitną, a tam okiennice światło zbierają. Może to wierzchołki gór przyciągnęły ich uwagę, albo dzieci bawiące się na ulicy. A może oddają się urokowi chwili, nic nie mysląc, rozpieszczają zmysł wzroku.

Jest takie miejsce gdzie atmosfera sprawia, że chcesz w nie wsiąknąć bez reszty. Wodospady nie potrzebują filtrów by zdumiewać bez względu na porę. Pagórki bawią się ze światłem. Silniki w łodziach milkną i dają się ponieść rzece. Cisza, powietrze w płucach, wszechobecna zieleń. Pomarańcz powinna być kolorem tego miasta. Pomarańcz i ta zieleń właśnie.

Młodzi mnisi przemykają wąskimi uliczkami, uważni na każdy krok, aby nikogo nie zahaczyć, nikomu nie okazać zbytniego zainteresowania. Pochłonięci obowiązkami, zatopieni w modlitwie, z gongami, bembnami, z zebranymi darowiznami. Bogato zdobione świątynie i oni. Są wszędzie.

Kawa. Jedyne w swoim rodzaju kolorowe dzianiny. Wzory. Widoki. Uśmiech i pogoda ducha. Luang Prabang rozpieszcza, a Ty pozwalasz sobie wsiąknąć, zapomnieć o czasie, chłonąć.

dscf4007

dscf4010

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Wsiąknąć i zapomnieć o czasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s