Szaleńczy rytm

Przesiąknęliśmy miastem na wskroś. Przesiąknęliśmy jego niepowtarzalną atmosferą, jego życzliwymi ludźmi, którzy na drogach zamieniają się w rój groźnych szerszeni. Jego wibracją, która pcha cię nieustannie do przodu, każąc zaglądać za kolejny róg, znajdując kolejne powody do zachwytu.

Wąskie alejki, każda podobna do poprzedniej, ale wszystkie wyjątkowe. Kolonialna architektura mieszająca się z nowoczesnymi wieżowcami i budynkami z wielkiej płyty. Wszechobecne drzewa, które wbrew przytłaczająco cywilizowanemu otoczeniu, zielenią się całą swoją mocą. Parki tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy, niczym wypielęgnowane małe oazy, wyczekujące przybyszy, by dać im chwilę wytchnienia od gorąca i zgiełku miasta. Knajpki, restauracje, bary i sklepiki, wypełniające każdą, choćby najmniejszą przestrzeń. Pozorny brak ładu, gdzie każdy może zaistnieć.
Kunszt kucharzy gotujących na ulicach i masy ludzi zajadających się w atmosferze niepowtarzalnej uczty. Smaki Wietnamu, które powalają pomysłowością, proporcjami jak i prostotą. Koloryt kultury, którą starają zachować się starsi, szarość i jednolitość w wyglądzie i zachowaniu młodych.
Dźwięki, których jest jakby za wiele. Te z drogi, te z głośników obnośnych sklepikarzy, te z barów karaoke, wszystkie starające się zagłuszyć siebie na wzajem. Wietnam rozmiłował się w swych głosach! Śpiewa każdy, czy to ze słuchawkami na uszach, czy z mikrofonem na środku ulicy. Wypełnia go rodzima nostalgiczna nuta, pełna miłości, zawodów i rozterek, której towarzyszy niepowtarzalny aromat kawy. Najlepsza jest czarna na lodzie z dodatkiem odrobiny skondensowanego mleka, bo jej bogaty aromat oznacza też niespotykaną nigdzie indziej gorycz.
Z otwartą głową i sercem zatapiamy się w tym mieście, aby przesiąknąć nim jeszcze bardziej, by starczyło na jeszcze dłużej. Szaleńczy rytm wyznaczany przez miliony pędzących przez nie skuterów.
Cam on Sai Gon!
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s