Kapitan Noppong i jego żona

dscf1389

Wracamy z długiego spaceru po okolicy, zmęczeni, wygłodniali. Na prowincji nie znajdziesz menu, nikt nie zaczepi Cię po angielsku, nagabując na swoją przydomową knajpkę. Uśmiechają się jedynie, nawet nie starając się Ciebie zrozumieć. Możesz mowić do nich po polsku, a minę nadal będą mieć tę samą. Twarz pełna rozkosznego ciepła, nie jest niczym innym jak jedynie oznaką ich wtydliwości. Wtem pojawia się nasza gospodyni, Pani Noppong z zaproszeniem na kolację w pobliskiej restauracji.

Jej mąż od razu zagaduje do Nas bardzo płynną angielszczyzną, z miejsca umieszczając nasz kraj na mapie zaraz obok byłej Czechosłowacji. Ten emerytowany kapitan linii lotniczych Thai Air ma za sobą 11 lat służby w tajskim lotnictwie wojskowym, w ciągu których był na 116 misjach w Birmie i Laosie. Sam mówi o sobie, że w świecie był praktycznie wszędzie, tyle że w powietrzu, a zimę taką jak my znamy, miał okazję zobaczyć w Sztokholmie.

DSCF1390.JPGPani Noppong z kolei to jedna z najcieplejszych i najbardziej autentycznych osób jakie było Nam dane spotkać. Jej serdeczny śmiech i żywe zainteresowanie rozbroiłyby nawet największego introwertyka, który po jednym jej uścisku zacząłby traktować ją jak rodzoną babcię.

Tak duża dawka bezinteresowności i empatii zaskoczyła Nas na tyle, że to właśnie od Naszego Kapitana i jego Drugiego Pilota, postanowiliśmy rozpocząć cykl ludzi spotkanych na Naszej drodze.

Bo przecież to co potem jesteśmy w stanie określić jako niezapomniane w naszym życiu trzeba najpierw odczuć sercem.dscf1394

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s